+372 53 008 635 toetus@toetus.ee

Perenõustamine

Nõustamine ja tugi

Perenõustamine

Perenõustamine aitab ära tunda väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise,leida üles olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks.

Perenõustamine aitab ära tunda peresiseseid suhteid, väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise. Koos nõustajaga saab üles  leida olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks.

Perenõustamine kui pere- või paariteraapia suunab teid probleemidele, mis suhetes oma lähedaste ning teiste oluliste inimestega võivad tekkida,  süsteemselt lahendust leidma. Tavapäraselt keskendub pereteraapia pereliikmete omavahelise suhtlemise ja suhete viisile ning kvaliteedile, pere arengukriisidele, nendega toimetulekule ja perekonnast saadava toetuse suurenemisele.

Pereteraapia tulemusena paraneb perekonna kui terviku tegutsemisvõime,  pereliikmete üksteisemõistmine, suurenevad emotsionaalse toetuse jagamine ja oskused lahendada raskeid olukordi, paraneb pereliikmeid ümbritsev psühhosotsiaalne keskkond. Tavaliselt kestab üks pereteraapia kohtumine 1,5h. 

Millal kasutada pereteraapiat?

Pereteraapiast on abi kõikidel juhtudel, mil eesmärgiks on peresisese toetuse suurendamine. Igat pereliiget puudutav probleem ,mis mõjutab tema suhteid teiste pereliikmetega, on käsitletav pereteraapias.

Õigeaegne sekkumine aitab ära hoida pereliikme patologiseerimise ning leida kiiresti ning efektiivselt sobivad probleemilahendused. Pereteraapia sobib abistava meetodina nii kriisisituatsioonis kui ka pikemaajaliselt väljakujunenud probleemide lahendamisel. Samuti on meetod kasulik ennetava eesmärgiga vältimaks pereliikmete käitumisprobleeme või psüühilise tervise halvenemist.


Enamlevinud probleemivaldkonnad, mille puhul pereteraapia on osutunud efektiivseks sekkumismeetodiks:

  • Psüühilised probleemid, eriti kroonilise kuluga
  • Psühhosomaatilised probleemid
  • laste ja teismeliste psüühilised probleemid
  • Seksuaalsusega seotud probleemid
  • Paarisuhteprobleemid, kaasa arvatud lahutusega seotud temaatika
  • Perekonna elutsükkel ja arengukriisid
  • Vanemlike oskuste puudulikkus
  • Kooliprobleemid
  • Tööga seotud problemaatika
  • Traumaatilised kogemused, kaotused ja lein

Broneeri visiit

13 + 11 =

Individuaalne nõustamine

On suunatud iseenda isiksuse, suhete, elusündmuste ja elumuutustega seotud probleemidega tegelemisele. Individuaalse nõustamise käigus tegeletakse ka kergemate psüühiliste häiretega nagu depressiivne meeleolu, ärevus, foobia.

Perenõustamine

Perenõustamine aitab ära tunda väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise,leida üles olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks.. 

Logopeediline nõustamine

Logopeedi konsultatsioonile on oodatud erinevas vanuses lapsed, kellel on raskusi suulise või kirjaliku kõne omandamisega. Samuti täiskasvanud, kellel on haiguse või trauma tõttu tekkinud kõnehäired.

Kriisinõustamine

On suunatud inimeste abistamiseks, kes on hiljuti läbi elanud traumeeriva sündmuse, mille tulemusel on inimene tundnud ennast ohustatuna ja tundnud, et tema võimuses pole olukorda mõjutada ja ta ei oma selle üle kontrolli.

Võta meiega ühendust!