Perenõustamine
Nõustamine ja tugiPerenõustamine
Perenõustamine aitab ära tunda peresiseseid suhteid, väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise. Koos nõustajaga saab üles leida olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks.
Perenõustamine kui pere- või paariteraapia suunab probleemidele, mis suhetes oma lähedaste ning teiste oluliste inimestega võivad tekkida, süsteemselt lahendust leidma. Tavapäraselt keskendub pereteraapia pereliikmete omavahelise suhtlemise ja suhete viisile ning kvaliteedile, pere arengukriisidele, nendega toimetulekule ja perekonnast saadava toetuse suurenemisele.
Pereteraapia tulemusena paraneb perekonna kui terviku tegutsemisvõime, pereliikmete üksteisemõistmine, suurenevad emotsionaalse toetuse jagamine ja oskused lahendada raskeid olukordi, paraneb pereliikmeid ümbritsev psühhosotsiaalne keskkond. Tavaliselt kestab üks pereteraapia kohtumine 1,5h.
Millal kasutada pereteraapiat?
Pereteraapiast on abi kõikidel juhtudel, mil eesmärgiks on peresisese toetuse suurendamine. Iga pereliiget puudutav probleem, mis mõjutab tema suhteid teiste pereliikmetega, on käsitletav pereteraapias. Pereteraapia sobib abistava meetodina nii kriisisituatsioonis kui ka pikemaajaliselt väljakujunenud probleemide lahendamisel. Samuti sobib see ennetava eesmärgiga pereliikmete käitumisprobleemide vältimiseks või psüühilise tervise halvenemisel.
Mõned levinumad probleemvaldkonnad, mille puhul pereteraapia on osutunud efektiivseks sekkumismeetodiks:
- perekonna elutsükkel ja arengukriisid
- laste ja teismeliste psüühilised probleemid
- paarisuhteprobleemid
- seksuaalsusega seotud probleemid
- lahutusega kaasnev temaatika
- vähesed vanemlikud oskused
- kooliga seotud probleemid
- laste ja teismeliste psüühilised probleemid
- traumaatilised kogemused, kaotused ja lein
Broneeri visiit
Individuaalne nõustamine
On suunatud iseenda isiksuse, suhete, elusündmuste ja elumuutustega seotud probleemidega tegelemisele. Individuaalse nõustamise käigus tegeletakse ka kergemate psüühiliste häiretega nagu depressiivne meeleolu, ärevus, foobia.
Perenõustamine
Perenõustamine aitab ära tunda väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise,leida üles olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks..
Logopeediline nõustamine
Logopeedi konsultatsioonile on oodatud erinevas vanuses lapsed, kellel on raskusi suulise või kirjaliku kõne omandamisega. Samuti täiskasvanud, kellel on haiguse või trauma tõttu tekkinud kõnehäired.
Kriisinõustamine
On suunatud inimeste abistamiseks, kes on hiljuti läbi elanud traumeeriva sündmuse, mille tulemusel on inimene tundnud ennast ohustatuna ja tundnud, et tema võimuses pole olukorda mõjutada ja ta ei oma selle üle kontrolli.